Zrównoważony rozwój

global-organic-textile-standard-gots-vector-logo

certified by Ecocert Greenlife Licence Nr. 202245

Wszelkie działania firmy H&I Tekstile opierają się o zasady związane bezpośrednio z ekologią, ponieważ wierzymy, że przyszłość planety jest w naszych rękach. W związku z tym decydujemy się na wykorzystanie technologii i narzędzi, które sprawiają, że jesteśmy bardziej eko. W centrum naszego zainteresowania znajduje się zrównoważony rozwój, a także wszelkie procesy z nim związane. Poniżej przedstawiamy czym jest zrównoważony rozwój w przemyśle tekstylnym oraz co nasza firma robi, by sprostać współczesnym wymaganiom ekologii. 

Zrównoważony rozwój – co to takiego?

Współczesny zrównoważony rozwój to idea, której korzeni należy szukać jeszcze w XX wieku. Początkowo, był to zbiór pomysłów na lepsze zagospodarowanie lasami w obliczu wielkich i często niekontrolowanych wycinek drzew. Już wtedy celem zrównoważonego rozwoju było osiągnięcie swoistego balansu pomiędzy ekologią, ekonomią i socjologią.

Wraz z rozwojem przemysłu i zagrożeń z niego wynikających, zrównoważony rozwój jako idea rozszerzył swoje znaczenie. Dziś jest to doktryna, która polega na osiąganiu założeń rozwoju ludzkości przy jednoczesnym poszanowaniu dla planety. Urzeczywistnia się poprzez wykorzystanie naturalnych możliwości ekosystemów w oparciu o pewne ograniczenia. Innymi słowy, chodzi o osiągnięcie równowagi w przyrodzie wraz ze wsparciem procesów proekologicznych.

Zrównoważony rozwój to zbiór idei, które mogą znaleźć odzwierciedlenie praktycznie w każdej branży i gałęzi przemysłu. Biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, degradację środowiska, globalne ocieplenie, a nawet nierówności społecznie, doktryna ta wychodzi naprzeciw współczesnym wyzwaniom. Koniec końców chodzi o to, by ludzkość mogła rozwijać się w swoim tempie, ale bez jednoczesnej degradacji środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój w H&I Tekstile

Firma H&I Tekstile jest jedną z dwóch w Polsce, które posiadają prestiżowy certyfikat GOTS. Certyfikacja Global Organic Textile Standard to jedyne w swoim rodzaju potwierdzenie, że podejmowane przez nas działania proekologiczne mają sens. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy każdego dnia przyczyniać się do poprawy jakości środowiska naturalnego.

Certyfikat GOTS potwierdza zaangażowane firmy H&I Tekstile w zrównoważony rozwój i związane z nim idee. Nie tylko chcemy działać proekologicznie, ale faktycznie podejmujemy wyraźne i skuteczne kroki w tym kierunku. Od projektów aż po produkt końcowy przyświecają nam myśli, związane ze wsparciem środowiska naturalnego.

W jaki sposób firma H&I Tekstile przyczynia się do adaptacji zrównoważonego rozwoju w codziennych procesach? Nasze produkty tekstylne, a więc tekstylia domowe, dziecięce oraz hotelowe, powstają przy wykorzystaniu nowoczesnych ekologicznych maszyn. Na każdym etapie minimalizujemy zużycie materiałów syntetycznych, ograniczamy wykorzystanie produktów potencjalnie szkodliwych dla natury.

W codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowane technologie, które sprawiają, że krok po kroku dążymy do zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne usługi pakowania w naszej firmie zapewniają maszyny: formiarka do kartonów Comarme F2000 Op oraz zaklejarka Comarme GEM B52 OPP. Korzystamy z bezpiecznej dla środowiska owijarki do palet Masterplat Pgs Plus. Posiadamy również zaklejarkę do taśmy Lapomatic C25, która aktywowana jest przy użyciu wody. Wszystkie te elementy mają na celu zmniejszenie zużycia folii i kartonu, potrzebnych w trakcie pakowania towaru.

Będąc dumnymi posiadaczami certyfikatu GOTS, stawiamy wyraźny nacisk również na segregację odpadów. Wszelkie ścinki, resztki i odpady poprodukcyjne dzielimy na odpowiednie kategorie, a następnie belujemy. W tym celu wykorzystujemy maszynę Orwak 3420 Power, dzięki której segregowane odpady zajmują mniej miejsca i są bezpieczniejsze dla środowiska.

Nasze certyfikaty

Postaw na ekologię w tekstyliach – wybierz produkty i usługi H&I Tekstile