Proces produkcji tekstyliów – od tkaniny do gotowego produktu | H&I Tekstile

Proces produkcji tekstyliów – od tkaniny do gotowego produktu

W H&I Tekstile każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość naszych produktów. W centrum wszystkich naszych działań najważniejsza jest satysfakcja klienta. Dlatego skupiamy się na wykorzystaniu najbardziej wyrafinowanych narzędzi i technik, cały czas pamiętając o zrównoważonym rozwoju. W kolejnym artykule pragniemy podkreślić wyjątkowość naszego procesu produkcji tekstyliów. Od pojedynczych tkanin po gotowe produkty w Twoim ulubionym sklepie – oświetlamy każdy ze stopni.

 

Co wyróżnia nasz proces produkcji tekstyliów

Przez lata udało nam się rozwinąć nasz unikalny proces produkcji tekstyliów. Zespół H&I Tekstile rozumie, jak ważna jest bezproblemowa produkcja, za którą odpowiada cała firma. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Nasi klienci biznesowi zwykle oczekują od nas pełnego zestawu usług, zaczynając od doskonałych projektów. Wymagają również przygotowania wszelkiej dokumentacji technicznej, zamówienia niezbędnych materiałów i innych elementów. Wszystko przygotowujemy po otrzymaniu wszystkich wymagań, w tym ilości, zszywane prototypy, opcjonalnie przygotowane szablony i inne uwagi. Po złożeniu przez klienta zamówienia jesteśmy gotowi do pracy.

 

Proces produkcji tekstyliów nr 1: przedprodukcja

Zanim będziemy mogli rozpocząć główny proces produkcji tekstyliów, nasze biuro przekazuje zamówienie do naszego działu przedprodukcji. Profesjonalny personel zamawia i przygotowuje wszystkie niezbędne surowce i półfabrykaty.

W międzyczasie planujemy i projektujemy dokładną stronę technologiczną produkcji. To wtedy określamy godziny pracy dla każdej z poszczególnych operacji. Nasi technolodzy przygotowują szablony, linię produkcyjną oraz wszelkiego rodzaju transport do realizacji zamówienia. W tym momencie cała dokumentacja trafia do działu produkcji.

 

Proces produkcji tekstyliów nr 2: Krojownie i szwalnie

Pierwszą rzeczą, która dzieje się z materiałami, jest docinanie tkanin zgodnie z wytycznymi z szablonów. To właśnie robimy w naszej nowoczesnej krojowni. W zależności od wielkości zamówienia stosujemy proces ręczny lub zautomatyzowany. Jeśli złożoność zamówienia jest niewielka, w realizacji naszych projektów pomaga nam wyrafinowany park maszynowy.

Jednak przy bardziej zaawansowanych projektach łączymy pracę ręczną z pomocą technologii. Krajarki, stoły krojcze, krajarki do tkanin to tylko niektóre z automatów, na których polegamy. Gdy tylko tkaniny zostaną odpowiednio przycięte, trafiają do odpowiedniej szwalni. Tam nasze szwaczki szyją wszystkie tkaniny zgodnie z zamówieniem.

 

Proces produkcji tekstyliów nr 3: pakowalnia

W H&I Tekstile nasza pakownia jest kluczową częścią całego procesu produkcji tekstyliów. Jakość produktu końcowego określa tutaj nasz personel. Dzieje się tak, ponieważ dokładamy wszelkich starań, aby nie tylko pakować produkty, ale także zachować kontrolę jakości. Innymi słowy, jest to etap, na którym nasi specjaliści mogą zgłosić lub odrzucić każdy produkt, zanim dotrze do klienta.

W przypadku jakichkolwiek błędów materiałowych nasi inspektorzy jakości wskazują wszelkie braki w specjalnym raporcie. Błędy mogą obejmować przebarwienia, nieodpowiednie tkaniny, niewłaściwe ściegi, połączenia poszczególnych wzorów niezgodne z dokumentacją. Nie powinno być żadnych plam, dziur ani braków w dodatkach do szycia. Wszystko, co sprawia, że ​​produkt końcowy jest niekompletny lub gorszej jakości, jest zgłaszane podczas inspekcji.

Na tym etapie kontrola jakości przygotowuje indywidualną dokumentację i protokół szkody. Takie dokumenty są następnie przekazywane do działu preprodukcji, gdzie pracownicy muszą kontaktować się z klientami w sprawie naruszeń.

Każdy pakujący jest odpowiedzialny za oznakowanie zatwierdzonego produktu i przekazanie go pracownikom linii pakującej. Do przygotowania produktu końcowego używają worków i opakowań zbiorczych. Wykonują swoją pracę w oparciu o indywidualne wymagania i wytyczne klienta.

Po zapakowaniu produktów końcowych są one gotowe do przekazania do magazynu wyrobów gotowych. Używamy wysokich regałów na dużej powierzchni, aby zachować wystarczająco dużo miejsca na wszystkie nasze zamówienia. Pracownicy linii pakującej dostarczają również do magazynu wszystkie niezbędne informacje o wysyłce.

Wtedy zaczyna się ostatnia faza, do której wkracza dział logistyki. Specjaliści kończą cały proces produkcji tekstyliów, przygotowując wysyłkę towaru. Gotowe produkty czekają w magazynie na odbiór, a następnie są w drodze do naszego klienta.

 

H&I Tekstile – Satysfakcja gwarantowana

Zadowolenie klienta jest naszym głównym celem, dlatego H&I Tekstile kładzie duży nacisk na jakość procesu produkcji tekstyliów. Na wszystkich etapach stawiamy na zrównoważony rozwój. Nasi klienci mogą być pewni, że dbamy o środowisko i używamy tylko najlepszych materiałów na rynku. Z dumą możemy powiedzieć, że nasze produkty posiadają GOTS i certyfikaty OEKO-TEX.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę, nie wahaj się z nami skontaktować.

No Comments

Post A Comment