Certyfikaty GOTS i OEKO-TEX – dlaczego są takie ważne

Certyfikaty GOTS i OEKO-TEX – dlaczego są takie ważne

Współczesne firmy bardziej dbają o środowisko naturalne. Coraz więcej ludzi dostrzega znaczenie szerzenia świadomości na temat przyszłości naszej planety. Dlatego idea zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna na całym świecie. Należy podkreślić, że istnieją dokumenty międzynarodowe nierozerwalnie związane z tą filozofią. Są to certyfikaty GOTS i OEKO-TEX. W następnym artykule chcemy porównać te dwa elementy, podkreślając jednocześnie, jak ważne są one we współczesnym świecie.

Co to jest certyfikat GOTS?

GOTS to skrót od Global Organic Textile Standard. Ten certyfikat jest powiązany z pochodzeniem tekstyliów. Wszystkie włókna użyte do ich produkcji powinny być pochodzenia naturalnego, a rośliny powinny być uprawiane metodami ekologicznymi. Do każdej części procesu mają zastosowanie pewne międzynarodowe standardy. Co więcej, wszystkie produkty z certyfikatem GOTS nie mogą zawierać żadnych materiałów GMO.

Istnieją określone kategorie, które mogą ubiegać się o certyfikat GOTS. Lista obejmuje włókna, dzianiny, tkaniny, tekstylia domowe, odzież i inne. Należy podkreślić, że materiały skórzane nie kwalifikują się do ubiegania się o tego rodzaju certyfikat.

Należy zauważyć, że właściwe uzdatnianie wody jest kluczowym elementem standardu GOTS. Producenci muszą korzystać z oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku tkanin przędzonych na mokro, w tym lnu i bawełny.

Global Organic Textile Standard obowiązuje przez okres dwunastu miesięcy, dlatego musi być corocznie odnawiany. Firma certyfikująca corocznie organizuje audyt, aby udowodnić, że producent działa zgodnie z normami określonymi na początku procesu.

Co to jest certyfikat OEKO-TEX?

OEKO-TEX narodził się z pomysłu Niemieckiego Instytutu Hohensteina oraz Austriackiego Instytutu Ekologii, Technologii i Innowacji ÖTI. Naukowcy pracujący dla obu firm zgodzili się stworzyć certyfikat podkreślający jakość produktów unikających stosowania szkodliwych substancji. Określili również konkretne standardy dla produktów, które prawdopodobnie otrzymają certyfikat OEKO-TEX. Ma to na celu zminimalizowanie dostępności produktów, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi.

Aby otrzymać certyfikat, każdy producent musi udowodnić najwyższą jakość swoich produktów. Podczas audytu specjaliści badają różnorodne elementy, które są kluczowe w procesie produkcji. Oprócz udowodnienia naturalnego pochodzenia surowców, producenci muszą przesłać do instytutu określone próbki.

Organizacja wyróżnia cztery klasy produktów. Kategoryzują każdy produkt pod względem potencjalnego kontaktu ze skórą. Produkty klasy IV to tkaniny, które mają sporadyczny kontakt ze skórą. Należą do nich obrusy i zasłony. Produkty klasy III obejmują odzież wierzchnią, która ma niewielki kontakt ze skórą. Najpopularniejszą kategorią jest klasa II, obejmująca większość naszej codziennej odzieży. Następnie przychodzi klasa I, która odnosi się do wyrobów włókienniczych dla noworodków i dzieci poniżej 3 roku życia.

Certyfikaty GOTS i OEKO-TEX – Najwyższa jakość to nazwa gry

Z dumą możemy powiedzieć, że nasza firma, H&I Tekstile, posiada oba te ważne certyfikaty. Musimy również przyznać, że poleganie na zrównoważonym rozwoju sprawia, że ​​każdego dnia jesteśmy lepszym producentem. Chcemy krok po kroku prześcignąć samych siebie, dostarczając naszym ukochanym klientom produkty najwyższej jakości. Zarówno certyfikat GOTS, jak i OEKO-TEX są najlepszym dowodem na to, że H&I Tekstile stawia na ekologię i jakość.

Ponadto pragniemy podkreślić, że jesteśmy jedną z zaledwie dwóch firm w Polsce, które posiadają prestiżowy certyfikat GOTS. Potwierdza nasz wkład w zrównoważony rozwój, a także inne koncepcje prośrodowiskowe. Innymi słowy, zapewniamy dokładność i pewność, że nasze produkty spełniają najwyższe światowe standardy.

To samo dotyczy naszego certyfikatu OEKO-TEX. Będąc dumnymi posiadaczami tej dokumentacji, H&I Tekstile potwierdza swoją najwyższą jakość tkanin i tekstyliów. To podkreśla fakt, że nasza firma wytwarza produkty z bezpiecznych i zdrowych materiałów. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o tekstylia naszych dzieci, które muszą zapewniać dobre samopoczucie niemowląt i dzieci.

Dlaczego oba te certyfikaty są tak ważne dla naszych klientów? Ponieważ pokazują, że H&I Tekstile angażuje się w utrzymanie najwyższej jakości produktów spełniających światowe standardy ekologiczne. Śmiało możemy powiedzieć, że dzięki nim nasza firma znajduje się w czołówce nowoczesnych producentów tekstyliów. Zrobimy wszystko, aby tak pozostało.

Aby wyświetlić certyfikaty H&I Teksitle GOTS i OEKO-TEX, naciśnij tutaj i tutaj (odpowiednio).

No Comments

Post A Comment